Menu Zavřeno

PF 2021

Dnes je poslední den roku 2020, který bohužel nebyl sportu příliš nakloněn. Od března se celý svět potýká s pandemií COVID19 a vše je tzv. vzhůru nohama. Zavádí se další a další opatření a mezi nimi i častý zákaz sportování a to zejména v uzavřených prostorách. Vzhledem k tomu, že badminton je halový sport, tak jsou pro nás tato opatření velmi nepříjemná. I přes to všechno mi dovolte malé ohlédnutí za rokem 2020.

V lednu a únoru se probíhaly soutěže družstev, kde náš oddíl měl zastoupení jak v žákovských kategoriích tak v kategoriích dospělých. Naši žáci vybojovali pak úžasné druhé místo v Krajském přeboru. Na mezinárodní scéně pak Honza Janoštík vybojoval bronzovou medaili v Maďarsku. V únoru pak byl výborným počinem účast našich hráčů na Mistrovství České republiky dospělých, kde jsme měli hned pětinásobné zastoupení.

Po výborně rozjetém začátku sezony, ale přišla první vlna zavírání a my zůstali “doma”. Tělocvičny se museli zavřít a turnaje byly zrušeny nebo přesunuty a všichni jsme čekali na nový začátek. Ke konci školního roku svitla naděje a přišla vlna rozvolnění. Tělovýchovná jednota nám nechala halu otevřenou i přes letní prázdniny a tak kdo chtěl mohl trénovat. Na konci srpna pak proběhlo tradiční letní soustředění, které bylo beznadějně vyprodané již před prázdninami. Soustředění oživila i účast nového předsedy ČBaS a účastníka tří olympiád Petra Koukala a dalšího našeho špičkového hráče, který se pokouší na olympiádu kvalifikovat Adama Mendreka.

V září jsme ještě dokázali za zpřísněných hygienických opatření uspořádat všechny Oblastní přebory žákovských a juniorských kategorií, kde náš klub vybojoval velkou řadu medailí a Honza Janoštík obsadil výborné třetí místo v anketě Sokol roku 2019.

Bohužel pandemie opět nabrala na síle a my opět museli halu opustit a zůstat doma. Ani během pandemie klub ale nezahálí. Byli jsme úspěšně vybrání jako Sportovní středisko z programu ČBaS a naše klubovna proběhla kompletní rekonstrukcí.

Pro rok 2021 se zatím nic nemění. Haly a sportoviště zůstávají stále uzavřené a světlo na konci tunelu také zatím v nedohlednu. Nám nezbývá než čekat, ale budeme čekat připraveni. Sportovat se dá i venku a i když badminton se venku hrát nedá, můžeme se do haly vrátit s lepší fyzickou kondicí a připraveni.

Takže do roku 2021 hodně štěstí, zdraví a hlavně vydržme a doufám, že se co nejdříve sejdeme na kurtech v naší Sokolovně.

Linda Janoštíková