Menu Zavřeno

ASV Pressbaum s Janem Janoštíkem jsou Mistři Rakouska

V napínavém finále zvítězilo družstvo ASV Pressbaum v rakouské 1. Bundeslize, když ve finále porazilo ASKÖ Traun 2:1 a mohli se tak radovat z celkového vítězství.

První utkání se odehrálo 15.4.2023 v Traunu, bohužel bez účasti našeho hráče Honzy Janoštíka, který se v tu dobu potýkal s talentovými zkouškami vysokou školu. Bohužel zápasy hráčům nesedly a vraceli se domů s prohrou 5:2.

V sobotu 29.4.2023 přivítal ASV Pressbaum doma k odvetě hráče Traunu už v plné sestavě. A přestože Honza svůj zápas prohrál, došel druhý finálový zápas k napínavé koncovce, kde se o vítězství 5:3 rozhodlo v koncovce třetího setu 22:20. Pawel Smilowski s Philippem Drexlerem odvrátili dva mečboly a finále tak mohlo pokračovat posledním rozhodujícím utkáním.

V pondělí 1.5.2023 se odehrálo poslední utkání letošního ročníků rakouské Bundesligy. ASV Pressbaum nezačal moc dobře. Přestože vyhráli úvodní pánský debl, tak v ženském deblu a ani v prvním mužském deblu nedokázali hráči navázat na své sobotní úspěchy a situace nevypadala pro domácí dobře. Pak ale zvedli hlavu hráči, kterým se v sobotu moc nedařilo. Nejprve ve druhém mužském singlu zvítězil kapitán družstva Adi Pratama a celý tým se přesunul na kurt číslo dvě, kde nastupoval Honza Janoštík proti Kai Niederhuberovi.

Honza v této sezóně na útočně hrajícího hráče ještě nenašel recept a vzájemné skóre 0:2 jasně hovořilo pro Kaie. Honza, který si pozval na trenérskou židli svého otce, do zápasu doslova vletěl a ujal se vedení. Na rozdíl od sobotního utkání předvedl velmi útočnou a aktivní hru a vybojoval první set. Ve druhém setu pokračoval v aktivním přístupu a také se brzy ujal vedení. Za podpory týmu a fanoušků pak přinesl svému týmu bod a utkání se opět dostalo do posledního možného zápasu.

A opět rozhodoval druhý mužský debl a opět vítězně. Tým ASV Pressbaum se tak mohl radovat ze zisku titulu Mistra Rakouska.