Menu Zavřeno

Benjamínci na turnaji U8-U11 (25.11.2023) Strakonice – Zlato pro Tobiáše Opálku

Po delší době vyrazila početnější skupina našich nejmladších na turnaj do jihočeských Strakonic. Hala, ve které jsme byli jako první, se začala brzy plnit a počet účastníků sliboval zajímavý a napínavý průběh turnaje. Pořadatel rozdělil účastníky do několika skupin podle věku a výkonnosti a přispěl tím k vysoké úrovni všech klání. Hrálo se na dva sety do 15 bodů.

Ve smíšené kategorii U8 nás zastupovala Emma Doškářová a po vynikajícím výkonu získala pro náš oddíl 2. místo.

Ve smíšené kategorii U9 nás zastupovali Matyáš Andrle – 7. místo a Elen Dolná – 9.místo. Oba hráči si dokázali vybojovat vítězné zápasy a několik remíz. Zkušenosti nabyté v kláních se budou určitě hodit v dalších turnajích.

V kategorii dívky U10-11 se naše hráčky seřadily pěkně za sebou pod stupni vítězů. Maruška Vrchotická – 4. místo, Ema Pecková – 5. místo, Eliška Vychodilová – 6. místo. V této skupině se účastnily hráčky těsně před vstupem do kategorie U13 a musím poznamenat, že naše mladé hráčky jim byly důstojnými soupeřkami.

Největší stopu za náš oddíl na turnaji ale nechali v kategorii chlapci U10-11 naši borci Zdeněk Jerson a Tobiáš Opálka. Hoši si počínali suverénně. Bohužel oba svedly nástrahy švýcarského systému turnaje ke společnému zápasu. V něm byl šťastnější Tobiáš a obsadil příčku nejvyšší – 1. místo. Zdeňkovi vynesl celkový součet bodů 3. pozici

Ještě připomenu, že ve stejnou dobu sbíral zkušenosti na turnaji GPE U13 v Plzni Tobiášův brácha Tadeáš.

Na závěr bych rád poděkoval pořadateli za skvěle zvládnutý turnaj a všem rodičům našich svěřenců za podporu při účasti na této sportovní akci.