Menu Zavřeno

GPA dospělých – Memoriál K. Holobradého – stříbro a bronz pro Jana Janoštíka

Na GPA dospělých v Praze startovali dva zástupci našeho klubu a to Jan Janoštík a Daniel Dvořák.

Honza na turnaji nastoupil hned ve třech disciplínách a předvedl parádní výkon a ve všech postoupil do čtvrtfinálových zápasů. Ve smíšené čtyřhře spolu se Soňou Hořínkovou po nepřesvědčivém začátku kráčeli k postupu na medaile. Bohužel si Soňa zranila kotník a místo postupu musela odjet do nemocnice. Soně přejeme brzké uzdravení. I tak dokázali postoupit až z kvalifikace a porazit nasazené jedničky Skála – Krpatová.

Ve čtyřhře Honza po boku Tadeáše Brázdy postoupili až do semifinále, kde podlehli pozdějším vítězům Matěji Hubáčkovi s Vítem Kulíškem.

Ve dvouhře pak Honza prošel sobotní turnaje až do semifinále. Cestou porazil Michala Hamáčka, ve druhém kole předvedl výborný výkon proti Tadeášovi Brázdovi, kdy byl vidět opravdu pěkný badminton. V postupu do semifinále porazil třetího nasazeného Matěje Hubáčka. V neděli ho pak čekala jednička turnaje a výborný hráč Milan Ludík. Ve velmi fyzicky náročném zápase se nakonec po třech setech mohl radovat Honza. Ve finále narazil na svého častého rivala Lukáše Holuba. Lukáš hrál výborně a Honzu ve třech setech porazil. I tak Honzovi patří velký palec nahoru za předvedený výkon.

Další náš zástupce Daniel Dvořák nastoupil ve dvouhře a spolu s Janem Rázlem ve čtyřhře. Dan s Honzou postoupili ve čtyřhře z kvalifikace, ale hned v úvodním zápase v hlavní soutěži podlehli dvojici Altera – Hamáček.

Ve dvouhře pak Dan v úvodním kole porazil Jiřího Derku, ale hned v kole druhém nestačil na Ondřeje Běhounka.