Menu Zavřeno

GPA Memoriál K. Holobradého a medaile Jana Janoštíka

Jan Janoštík startoval na GPA dospělých Memoriálu Konstantina Holobradého. Honza ve svých šestnácti letech zvítězil na GPA dospělých ve čtyřhře a ve dvouhře skončil na třetím místě.

Ve čtyřhře Honza nastoupil po boku Tomáše Švejdy a zlato si museli vybojovat od prvního zápasu v kvalifikace. Cestou ke zlatu porazili i takové páry jako Pavel Drančák – Vojtěch Šelong, Adam Mendrek – Jiří Král a ve finále Matěj Hubáček – Vít Kulíšek. Oba ukázali reprezentačnímu trenérovi, že budou oporu juniorského týme na blížím se MEU19 ve Finsku.

Honza zabojoval i ve dvouhře. I tady se musel nejprve prokousat kvalifikací, ze které postoupil do hlavní soutěže. Po “celkem” jednoduchém prvním kole ho čekal Lukáš Holub, nasazený hráč 3/4. Po prohraném prvním setu a nevydařeném začátku setu druhého Honza zabojovat a zápas otočil. Po další výhře se pak mohl radovat z postupu do nedělního semifinále. Tam na něj čekal Jakub Bitman, který porazil prvního nasazeného Adama Mendreka. Honza bojoval, ale nakonec po setech 18:21 a 23:25 se musel spokojit s třetím místem.

Jen pro zajímavost. Honza na turnaji odehrál nejvíce zápasů a to třináct. Klobouk dolů.

Honzovi blahopřejeme a držíme palce na MEJ U19 ve Finsku, které se uskuteční na konci měsíce.