Menu Zavřeno

Letňany Open (25.2.2023) Praha

Po delší době vyrazili hráči našeho oddílu na turnaj pro nejmenší badmintonovou omladinu do hlavního města. Sportovní klání se už tradičně uskutečnilo v BB aréně v pražských Letňanech. Náš oddíl měl početně silné zastoupení a naši zástupci se neztratili ani herně.

V kategorii U11, která se hrála švýcarským systémem na pět kol nás reprezentoval Kája Rys, který konečně prolomil prokletí turnajových zápasů. Kája makal naplno a složit balon na jeho polovinu nebylo snadné. Stejně jako Karlovi se podařilo jeden zápas vyhrát i Zdeňkovi Jersonovi. Zdenda během turnaje jasně naznačil, kdo bude mít na kurtech silovou převahu, až tyto ročníky postoupí do kategorie U13. Razancí úderů Zdenda své vrstevníky jasně převyšoval, doplácel ale na zkrácené hřiště. Dva zápasy v této kategorii se podařilo proti starším soupeřům urvat také Tobiášovi Opálkovi a Marušce Vrchotické.

V kategorii U9 čekala hráče pořádná porce zápasů, při devíti přihlášených účastnících se hrálo každý s každým. Elen Dolná a Ema Doškářová měli tedy na jednom ze svých prvních turnajů dostatečný prostor pro získávání zkušeností. Předvedená hra byla s nasazením, k většímu počtu vítězství ale chybělo trošku pověstného sportovního štěstí. Maruška Vrchotická a Tobík Opálka nastupovali do této kategorie s určitými ambicemi, které na konci turnaje potvrdili společným zápasem o druhé místo. Marušce se povedlo tentokrát Tobíka přetlačit a brala tedy stříbro. Tobiáš ji doprovodil na stupně vítězů s bronzovou medailí na krku.

Rád bych také připomenul účast Tadeáše Opálky, který se sice na kurty vzhledem ke svému věku nedostal, ale po dohodě s pořadatelem se ujal funkce rozhodčího a odpískal nespočet zápasů za ostatní hrající členy naší výpravy.

Všem hráčům děkuji za účast, rodičům za podporu a už v pondělí na tréninku!