Menu Zavřeno

Letňany Open U9 a U11 2022 – Medaile pro naše nejmladší

Letňany Open U9 a U11

Poměrně početná skupina našich nejmladších borců dorazila v sobotu 15. 1. 2022 na turnaj do hlavního města.

V kategorii U9 reprezentovali náš oddíl Maruška Vrchotická a Zdeněk Jerson. Hrála se skupina každý s každým na dva sety do 11 bodů. Marušce vynesly dvě výhry, prohra a remíza 3. místo. Zdeňkovi se podařilo vyhrát jedno utkání a v celkovém součtu obsadil čtvrtou pozici.

V kategorii U11 startovali Štěpán Anderle, Terezka Štěrbová, Míša Jersonová a také Maruška Vrchotická. Hrálo se švýcarským systémem na pět kol, sety do 15 bodů. Protihráči v této kategorii byli nad Maruščiny síly, jedno kolo se jí přesto podařilo vyhrát. Obsadila 17 místo. O poznání lépe si vedli Štěpán s Terezkou a Míšou.

Štěpán vstoupil do turnaje prohrou, pak ale zabojoval a po třech výhrách a jedné remíze obsadil krásné 3. místo.

Ve velice dobře obsazeném dívčím turnaji Michalka vyhrála tři zápasy a ve dvou případech na své soupeřky nestačila. V konečném zúčtování obsadila 6. místo.

Nejúspěšnějším borcem naší výpravy do pražských Letňan se stala Terezka Štěrbová. V prvním zápase zabojovala na tři sety, pak přidala ještě tři výhry. Prohra přišla bohužel v posledním kole. Nutno uznat, že soupeřka hrála velice dobře. Terku prohra mrzela, jako odměnu za skvěle odehraný turnaj ale obdržela medaili za skvělé 2.místo a to jí vrátilo úsměv do tváře.

Děkujeme všem borcům za bojovnost a vzornou reprezentaci oddílu.

Autor článku: Petr Vrchotický