Menu Zavřeno

Letňany open U9 a U11

Po měsíci se naši nejmladší  borci opět zúčastnili turnaje v pražských Letňanech. Deset zástupců našeho oddílu se na turnaji rozhodně neztratilo a naše účast byla v hale znát.

V kategorii U9, kterou hráli chlapci a dívky dohromady, obsadili 2. místa ve svých skupinách Maruška Vrchotická a Tobiáš Opálka. Střetli se tedy v zápase o 3. místo, kde měla Maruška více štěstí. Musím poznamenat, že Tobiášovi chyběly k vítězstí ve skupině pouhé dva vyhrané balony. Zdeněk Jerson bral po dvou výhrách a prohrách 5. místo, Verče Kašínové se podařilo vyhrát dva zápasy a badmintonový adjunkt našeho oddílu Matyáš Andrle si zapsal na svém prvním turnaji jednu výhru.

V kategorii U11 chlapci vybojoval, za tři výhry a jednu prohru, bronzovou medaili Štěpán Andrle. Záludnosti švýcarského systému odsoudily k 5. místu, přes stejné zápasové skóre, velice dobře hrajícího Vojtu Kašína. Tadeáš Opálka se přes veškerou snahu neprosadil, ale nabyté zkušenosti se mu v budoucnu určitě hodí.

Nejcennější medaili pro náš oddíl vybojovala v kategorii U11 dívky Terezka Štěrbová. Tentokrát Terce los přisoudil těžké soupeřky a musela opravdu bojovat naplno. Tři zápasy rozhodla až ve třetím setu. Míša Jersonová obsadila za dvě výhry 8. místo a dva zápasy vybojovala v této kategorii také Maruška – 12. místo.

Díky všem za účast, rodičům za nezbytnou podporu a na shledanou na dalších turnajích.

Autor článku: Petr Vrchotický