Menu Zavřeno

MČR družstev žáků

Ve dnech 9. – 11. prosince se ve Vendryni konalo MČR družstev žáků.

Naše družstvo vyrazilo již o den dříve, protože se nám nelíbila představa, že bychom po 5 hodinách v autě měli jít rovnou na kurt.
Sestava, se kterou jsme přijeli bojovat: Šárka Dvořáková, Kája Marková, Vanesa Šemberová, Fanda Vrchotický, Honza Kubák, Kryštof Klíma a trenéři Jan Klíma a Petr Vrchotický.

Cesta probíhala v pohodě a tak jsme ve čtvrtek v podvečer dorazili do našeho ubytování, kterým byl Flight Park Javorový, příjemná dřevostavba moderního ražení.

V pátek ráno jsme přijeli do haly v době, kdy tu byla snad jen uklizečka a pár lidí z pořádajícího oddílu. No prostě Budějice, abychom někde nebyli první. Nám to nevadilo, protože jsme měli dostatek času na rozcvičení. K vidění byl fotbálek, bago na dva doteky, a další fajn hry na rozcvičku. Začátek slibný. Rozehra taky fajn, všichni cítili napětí a očekávání z toho, koho nám přiřadí los. Sešlo se 15 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin. My jsme byli vylosováni do skupiny B společně s Prosekem, MTAC a Orlovou. Pořadí zápasů … MTAC, potom Prosek a nakonec Orlová. Podle soupisek jsme cítili, že bychom mohli útočit na druhé a tedy postupové místo ve skupině. S MTAC výhra 4:3, kdy podrželi Kryštof s Fandou v singlu, spolu v deblu a čtvrtý bod přinesla Vanesa v singlu. Škoda mixu, kdy naši borci (Honza a Vanesa) prohráli až těsně v koncovce 3. setu. Pochvalu zaslouží i holky (Kája se Šárkou) za bojovný výkon v deblu a Šárka, která uhrála první set na svojí soupeřkou z U13 Sally Mouai. První krůček jsme zvládli a čekal nás soupeř nejtěžší a to Prosek Praha. Jak to to nazvat? Asi průlet hvězdokupou, kdy se naši sice snažili, bojovali, ale až na debla kluků, kde se nám podařilo uhrát set jsme si ani nečuchli, 0:7. No nic, otřepali jsme se a tešili se na druhý den, kdy nás čekal soupeř z Orlové. Tady jsme potvrdili roli mírného favorita a zvítězili 4:3. Postup ze skupiny byl zajištěn.

Do bojů o konečné pořadí se zase losovalo, aby bylo zamezeno spekulacím při zápasech ve skupinách. Los nám přiřadil Olomouc. Těžký soupeř, ale věřili jsme si. Postavili jsme naší sestavu a doufali. 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Dotahovali jsme, bojovali, doufali, fandili, ale bohužel se projevila síla děvčat z Olomouce, které nám nepovolily ani bod.

Celkově tedy 5. – 8. místo, což jsme spolu s dětmi vyhodnotili jako drobný úspěch. Nicméně když jsme společně rozebírali, kde máme rezervy, tak jsme se shodli, že je třeba trénovat a makat, abychom napřesrok mohli pomýšlet na lepší umístění. Oblastí, které potřebujeme zlepšit, je dost, což je dobře, protože víme, kde zabrat.

V sobotu večer si někteří z nás zašli ještě do bazénu, který je součástí resortu a tím i trochu zrelaxovali po náročných zápasech.
Na cestu domů nám nasněžilo asi 20 cm sněhu a tak jsme vzdali i původně plánovaný výlet na Javorový a raději vyrazili k domovu.

Dětem bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci našeho oddílu, kdy jsme byli opravdu vidět (nejen kvůli našim výrazným dresům). Rodičům, že jste nám dali důvěru a děti nám svěřili. Za trenéry mohu říci, že jsme si to všichni užili a budeme se těšit na další podobnou akci.

Pokud byste chtěli vědět, kdo vyhrál, tady jsou výsledky.

Foto z turnaje potom tady.