Menu Zavřeno

MČR U19 2021 Brno – Bronzový pro debl Dvořák – Rázl

Poslední turnaj letošního roku – MČR U19 – se odehrál tento týden v Brně.  Z našeho oddílu se do něj nominovali 2 hráči – Daniel Dvořák a David Dvořák – do všech disciplín a hráli velmi dobře.

Mix:  Daniel nastoupil po boku Barbory Johnové (Meteor Radotín Praha)  a hned v prvním zápase podlehli pozdějším semifinalistům Hurtíkovi a Bílkové 0:2 na zápasy. David nastoupil po boku Anny Dvořákové (BA Plzeň) a po výborném výkonu v prvním kole porazili medailisty z letošního MČR U17 Havlíčka s Kulhánkovou 2:0 na sety.  V kole dalším pak už nestačili na třetí nasazený pár Patera, Hejduková, ale za první kolo velká pochvala.

Dvouhra:   Daniel si v prvním kole poradil s Ladislavem Lešťákem 2:0 a v kole druhém na něj čekal 1. nasazený hráč a pozdější vítěz turnaje Dominik Kopřiva.  Oba kluci sehráli vynikající utkání, které přitáhlo zraky diváků celé haly.  Po vynikajícím výkonu z obou stran nakonec Daniel prohrál po těsných setech 20:22 a 20:22, ale za předvedený výkon si oba zaslouží velké uznání.  O výkonu Dana svědčí i to, že v dalších kolech na Dominika nikdo neuhrál v setu více jak 13 bodů. David v prvním kole podlehl Partiku Mírovi  0:2 na sety, bohužel nenašel recept na trpělivě hrajícího protivníka. Ve čtyřhře Daniel po boku Jana Rázla (BK TU Liberec) zvítězili ve dvou kolech vždy 2:1 na sety,  v semifinále pak narazili na pozdější vítěze Adama Šulce a Matěje Rzeplinského.  Opět se jednalo o výborný zápas plný dramatických výměn z obou stran.  Dan s Hozou nakonec podlehli po výsledku 21:18, 16:21 a 18:21, ale opět velká pochvala a zasloužená bronzová medaile.  David po boku Patrika Fucimana (SKB ČK)  dostali do prvního kola pozdější finalisty Adama Ehma a Adama Burgeta.  Předvedli  výborný a zodpovědný výkon a za těsnou prohru 18:21 a 19:21 si také zaslouží velkou pochvalu.