Menu Zavřeno

MEJ 2020 – 9. místo pro Českou republiku

Na Mistrovství Evropy juniorů obsadila Česká republika konečné 9. místo, když ve skupině dvě skončila na třetím místě.

V prvním utkání bohužel čeští junioři podlehli Švédku 1:4. Honza Janoštík bohužel prohrál ve dvouhře. Ve čtyřhře pak s Tomášem Švejdou vybojovali jediný český bod.

V pátečním utkání si pak naši poradili s výběrem Portugalska 4:1 a čekal je rozhodující zápas s favoritem skupiny Ruskem. Po úvodní třísetové bitvě připisují naši junioři první bod zásluhou Tomáše Švejdy a Kateřiny Zuzákové. Do druhé zápasu nastupoval Honza proti turnajové pětce a dvanáctému hráči světa Georgii Lebedevovi. Úvod utkání byl zcela režii soupeře a Honza prohrával 3:10. Pak se do toho, ale obul a set otočil 21:19. Ve druhém setu pak doslova na kurtu kraloval a s velkým přehledem zvítězil 21:10. Bohužel to, ale byl poslední bod českého týmu. Těsná prohra 2:3 odsunula naše juniory na třetí nepostupové místo ve skupině.

Česká republika tak obsadila celkové dělené 9. místo.

Teď budeme držet našim juniorů palce v soutěži jednotlivců.