Menu Zavřeno

Mistrovství České republiky dospělých 2022

Na Mistrovství České republiky dospělých byli vidět i naši hráči Jan Janoštík a Daniel Dvořák.

V pátek 20.5.2022 odstartovalo v O2 Universum Mistrovství České republiky dospělých a to za účasti všech našich nejlepších hráčů. V párových disciplínách se moc nedařilo a Dan spolu s Janem Rázlem prohráli už v úvodním zápase. O kolo dál pak postoupil Honza s Michalem Hubáčkem.

Oba si pak chuť spravili ve dvouhře. V pátek večer Dan senzačně vyřadil druhého nasazeného hráče Lukáše Holuba v třísetové bitvě a postoupil do čtvrtfinále. Do čtvrtfinále postoupil i Honza, který v tréninkovém tempu porazil Vojtěch Bízka.

V sobotu se pak přišla na řadu čtvrtfinále. Dan nastoupil proti Jiřímu Králi – loňskému finalistovi. I přes Danovu snahu si Jirka celý zápas pohlídal a s přehledem vyhrál. Honza pak na vedlejším kurtu doslova rozebral Filipa Budzela 21:6 a 21:5 a mohl se tak radovat z postupu do semifinále.

Odpoledne pak začala semifinále. Honza nastoupil proti Jiřímu Královi. Po třísetové bitvě a 58 minutách bohužel nezbylo nic jiného než Jirkovi poblahopřát k postupu do finále. Honza ale předvedl výborný badminton a mohl se tak radovat z bronzové medaile.