Menu Zavřeno

Ze Sokola do Národního Centra

Na webu Českého badmintonového svazu vyšel rozhovor s naším hráčem Honzou Janoštíkem, který se v současné době připravuje v Vrcholovém národním centru v Plzni.

Honza (Johny) se narodil do badmintonové rodiny, kdy badminton hráli oba jeho rodiče a starší sestra a tak bylo o výběru sportu rozhodnuto. Raketu tahal už jako batole po obýváku a sportovní prostředí miloval. S tréninkem začal mírně a protože nevydržel chvilku v klidu, tak chodil na gymnastiku a plaval. Ve čtyřech letech si doslova vybrečel svůj první turnaj – TURNAJ PŘÍPRAVEK v Českém Krumlově. Vyhrál jediný zápas a skončil předposlední 🙂

S nástupem do první třídy začala příprava směřovat k dlouhé badmintonové cestě. Bylo nesmírně těžké udržet rovnováhu věku, počtu a intenzitu tréninku a tělesného vývoje. K tomu všemu ještě velmi důležité skloubení školy a badmintonu. Přišli první výhry, prohry, zodpovědnost, omezení volného času, radosti, slzy, medaile…., ale nad tím vším láska k našemu krásnému sportu.

Honza je několikanásobným Mistrem České republiky, vyhrál mnoho mezinárodních turnajů, startoval na několika Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy juniorů a stále je tím naším hráčem Sokola České Budějovice. Je to pořád ten usměvavý klučina, který odevzdává maximum jak ve Vrcholovém národním centru v Plzni tak na sportovním gymnáziu v Plzni , kde nyní žije a studuje. V současné době trénuje pod vedením Josefa Rubáše a Petra Koukala ml. a to ve skvělé plzeňské partě s Adamem Mendrekem, Janem Loudou, Ondřejem Králem, Jiřím Králem, Sabinou Milovou, Tallu van Coppenolle.

Za jeho sportovními úspěchy stojí spousta lidí, kteří při něm stáli ať už při zisku titulů, tak při slzách když se nedařilo, rodiče Linda a Romana a sestry Terezka a Markéta, tréninková skupina Bára Hadáčková, Bert Hadáček, Vojta a Honza Lapáčkovi, Martin Jindra se svými rodiči, učitelský sbor na ZŠ Vltava a Gymnázia Česká, trenéři se kterými měl možnost se připravovat Radek Votava, Jiří Frendl, Michal Turoň, Jan Bendář, Tomasz Mendrek, Petr Koukal st., Michal a Matěj Hubáčkovi a mnoho dalších.