Menu Zavřeno

23. Olympiáda dětí a mládeže 2026 Praha Štěrboholy – skvělé deblové stříbro pro Elen se Šárkou.

Badminton byl jedním ze sportů na letošní Olympiádě dětí a mládeže, která se konala 21. -25.6.2026 v Praze.

Jihočeský kraj reprezentovali z našeho klubu Elen Perníková, Šárka Dvořáková a Jaroslav Rothbauer. Naše borce doplnil v jihočeském výběru Martin Štika (SKB Č. Krumlov). Hráče doprovodila dvojice trenérů ve složení Roman Janoštík a Jarda Perník.

Skvělého výsledku dosáhly Šárka Dvořáková s Elen Perníkovou, které si po opravdu výborných výkonech dokráčely až po stříbrnou olympijskou medaili.

Holky nastoupily i ve dvouhře. Oběma se podařilo postoupit ze svých skupin do vyřazovací části soutěže mezi 16 nejlepších hráček. V této fázi se však holkám již singlovou výhru zapsat nepodařilo.

V mixu byl Šárce partnerem Martin Štika. Společně dokázali zvítězit v prvním kole nad soupeři z Libereckého kraje. O postup do čtvrtfinále sehráli více než vyrovnaný třísetový zápas s dvojicí Reichman/Fedorková (Jihomoravský kraj), které po boji podlehli.

Elen v mixu nastoupila po boku Járy Rothbauera a svým soupeřům bohužel podlehli již v úvodním zápase.

V deblu chlapců hrál Jára s Martinem Štikou. V prvním kole narazili na dvojici Štěrba/Kašpárek z Moravskoslezského kraje. Kluci podali velmi slušný a bojovný výkon, nakonec však podlehli 18:21 ve třetím setu. Za zmínku stojí i fakt, že jejich přemožitelé došli až do finále a z tohoto pohledu je jasné, že výkon kluků si zaslouží pochvalu.

Všem hráčům patří poděkování za vzornou reprezentaci klubu a Jihočeského kraje na hřišti i mimo něj, Jardovi Perníkovi pak za pohodlný převoz hráčů, který v těchto vedrech opravdu přišel vhod.